3M Clean Trace ATP – testy wymazowe

Opis technologii

SYSTEM 3M CLEAN TRACE ATP – MONITORING HIGIENY


System monitoringu i zarządzania higieną w zakładach produkcji żywności marki 3M to innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie, które z miejsca stało się niezbędnym wyposażeniem laboratoriów w skali globalnej. Oparty na testach ATP system składa się z przenośnego luminometru 3M oraz pakietu tzw. wymazówek, czyli testów do jednorazowego pobierania próbki z powierzchni (np. linii produkcyjnej) lub popłuczyn (np. wody). Zarządzanie procesami monitoringu higieny oraz dezynfekcji usprawnia zaś wielofunkcyjne oprogramowanie komputerowe, które zintegrowane jest z luminometrem.

Użytkując system 3M Clean Trace mogą Państwo działać sprawnie – wszystko zostało tutaj zaprojektowane w celu błyskawicznego pobierania próbek, ich odczytu oraz analizy wyników. Luminometr 3M posiada intuicyjny design oraz oprogramowanie w języku polskim, pozwala także na utworzenie wielu kont użytkowników z opcją zróżnicowanych uprawnień dla każdego z nich. Więcej o tym, co to jest luminometr 3M, jak działa oraz jakie daje korzyści, znajdą Państwo w karcie produktu tego urządzenia: czytaj więcej – CLEAN TRACE LUMINOMETR 3M…

Testy wymazowe 3M Clean Trace charakteryzuje szybkość pomiaru, powtarzalność, wysoki standard oraz praktyczny design. Tzw. wymazówki posiadają elastyczną, ale jednocześnie mocną konstrukcję, pozwalającą na dostęp do nawet bardzo trudnych powierzchni. Jednorazowe testy 3M Clean Trace ATP są zintegrowane z luminometrem, dającym wynik w zaledwie kilka sekund!

W ofercie znajdą Państwo:

  • 3M Clean Trace Surface ATP Test: wymazówka przeznaczona do poboru próbek z powierzchni
  • 3M Clean Trace Water Plus – Total ATP Test: wymazówka do oceny całkowitego ATP w popłuczynach
  • 3M Clean Trace Water Plus – Free ATP Test: wymazówka do oceny wolnego ATP w popłuczynach

Testy wymazowe 3M Clean Trace – sprawdzony i szybki pobór próbki do badania higieny

Wiele zakładów przemysłowych, w tym przede wszystkim firmy z sektora produkcji żywności, potrzebują sprawdzonego, rzetelnego systemu do monitoringu higieny. Innowacyjny system 3M Clean Trace usprawnił pracę dziesiątek polskich zakładów przemysłowych, wprowadzając znaczne ułatwienia w procesach monitorowania czystości, przede wszystkim zaś w zakresie ich planowania i kontroli. Niezbędnym wyposażeniem są tutaj jednorazowe testy ATP marki 3M, czyli tzw. wymazówki.

Jak stosować test wymazowy 3M Clean Trace?

W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj testu wymazowego – wymazówki do powierzchni i do popłuczyn różnią się konstrukcją. W każdym opakowaniu znajduje się 100 testów. Zasada poboru próbki do monitoringu czystości jest niezwykle prosta:

Chwytając za kolorowy trzonek wyciągamy wymazówkę z osłony. Następnie pobieramy próbkę z powierzchni, wielokrotnie obracając końcówką w miejscu analizy (np. wnętrza kotła, z noża krojącego lub podajnika surowca). Zaleca się używania ruchów spiralnych i zygzakowych by możliwie najdokładniej zebrać materiał do odczytu.

Test wymazowy ATP do popłuczyn ma nieco inną budowę – jego końcówka jest wielokrotnie rowkowana, co pozwala na lepsze utrzymanie się materiału.

Po zebraniu próbki należy umieścić wymazówkę ponownie w osłonce, tym razem przyciskając nieco kolorowy trzonek – wówczas przebije on błonę ochronną i próbka trafi do komory, w której znajduje się ekstraktant.

I… to tyle! Test wymazowy ATP jest gotowy do umieszczenia w luminometrze 3M, który pokaże wynik badania higieny w zaledwie ok. 6 sekund!

Testy wymazowe ATP 3M Clean Trace – jak przechowywać?

Wymazówki 3M mają długi termin przydatności, pod warunkiem zapewniania odpowiednich warunków przechowywania. W temperaturze do 21 st. C ich termin przydatności to 28 dni. By wydłużyć ich użyteczność, producent zaleca przechowywanie testów wymazowych 3M w lodówce, zachowując temperaturę od 2 do 8 st. C. Wówczas termin przydatności testów ATP to aż 10 miesięcy!


MATERIAŁY DO POBRANIA:
Broszura – 3M Clean Trace.pdf


PRODUKTY POWIĄZANE:

 

Powiązania

Bezpieczeństwo żywności, Monitoring higieny

Aplikacje

  • 3M Clean Trace
  • monitoring higieny
  • testy wymazowe
  • testy wymazowe 3M
  • testy wymazowe ATP
  • wymazówki
  • wymazówki 3M

Podziel się

O nas

KONPORT jest oficjalnym dystrybutorem filtrów przemysłowych 3M od 1992 roku. Nasza firma powstała w 1980 roku.

filtry przemysłowe mapa

Dane adresowe

PPHU KONPORT Konrad Zydorczak
© 2018 Konport - All Rights Reserved