3M AP2 – filtry do wody z głowicą

Opis technologii

3M AP2-G – FILTRY DO WODY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI


Filtry do wody 3M AP2 to seria zaprojektowana by zapewnić najlepszą jakość wody pitnej w niewielkiej cenie, co jest olbrzymią korzyścią dla ludzi i środowiska naturalnego. W trosce o przyrodę, konsumenci działają bardziej odpowiedzialnie i ekologicznie z własnej inicjatywy. W zrównoważone gospodarowanie zasobami wpisują się filtry AP2-G, które są następcą znanej na świecie serii 3M Aqua-Pure. Cechuje je jednakże większa wydajność, lepsza jakość filtracji oraz ekologia – do ich wyprodukowania wykorzystano aż 53% mniej tworzyw sztucznych!


Filtry 3M AP2 – korzyści środowiskowe

Filtry do wody z głowicą AP2 to kompaktowe rozwiązania, które znajdują zastosowanie w sektorze Food Service oraz Residential – to świetne i sprawdzone filtry wody dla domów i mieszkań, przestrzeni biurowych, hoteli, fabryk, poczekalni czy lokali rozrywkowych. To najnowsza generacja filtrów do dystrybutorów wody (POU) podłączanych do sieci wodociągowych.

Filtry do wody 3M pozwalają na ograniczenie zużycia butelek plastikowych (PET). Wydajność jednego filtra 3M AP2 sięga 4 000 L – to ponad 2 600 butelek o pojemności 1,5 L! Dzięki bardzo łatwemu systemowi montażu, każdy bez trudu zainstaluje taki filtr wody 3M, np. pod zlewem w kuchni.


Filtry do wody 3M AP2 – jakość i bezpieczeństwo

Filtr podzlewowy 3M AP2 zbudowany jest między innymi z bloku węglowego, który oferuje podwyższoną jakość filtracji wody wodociągowej, między innymi usuwając chlor, dodatek dezynfekujący, który wpływa jednak na smak i zapach wody do picia. Blok węglowy filtra AP2 pozwoli także wychwycić cząstki organiczne, wpływające na ziemisty posmak wody.

Domowy filtr do wody 3M AP2 podwyższa także bezpieczeństwo podczas korzystania z wody wodociągowej, między innymi wychwytując cysty patogenów (np. Cryptosporidum lub Giardia).

Między innymi dlatego filtry 3M AP2-G wybierane są przez operatorów, instalatorów i serwisantów w sektorze Food Service – rozwiązania te posiadają szereg dokumentów jakościowych: spełniają rygorystyczne kryteria oraz oferują wysokie standardy wody pitnej.

Zastosowana przez 3M technologia pozwala także na ograniczenie powstawania kamienia, a przez to niszczenia się rozmaitych urządzeń gastronomicznych oraz AGD. Cząstki stałe, osady i minerały, w tym wapń i magnez, są skutecznie redukowane podczas przepływu wody wodociągowej przez filtr.


3M AP2 – głowica w systemie Sanitary Quick Change

Szczególną zaletą serii AP2-G od 3M jest szybka i wygodna wymiana filtra. Specjalnie zaprojektowana głowica pozwala błyskawicznie wymienić filtr na nowy, bez konieczności zamykania dopływu wody. Wszystko dzięki sanitarnemu standardowi wymiany SQC (Sanitary Quick Change). By zdemontować zużyty wkład, wystarczy chwycić za filtr do wody i obrócić go o ¼ obrotu. Nie wymaga to żadnych narzędzi ani wsparcia serwisanta. Kompaktowa głowica oraz rozmiary samego filtra do wody AP2 sprawiają, że łatwo rozmieścić je w ciasnych miejscach, np. pod zlewem kuchennym.


3M AP2 – gotowe zestawy: filtr pod zlewozmywak

W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe zestawy 3M AP2-G, przygotowane do montażu w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy hydrauliczne, takie jak wylewka, zawory, przewody czy uszczelki – dzięki czytelnej instrukcji montażu możliwe będzie zainstalowanie filtra w około 30 – 45 minut. Filtr do wody pod zlew 3M można kupić online korzystając z oferty dostępnej w sklepie internetowym marki KONPORT – SPRAWDŹ TUTAJ !


Filtry 3M AP2 – dane techniczne

Przepływ

2 L/min

Temperatura wody

4,4 – 38 st C

Ciśnienie

1,72 – 8,61 bara

Ciśnienie projektowane

8,61 bara w 38 st C

Test na rozrywanie

34,45 bara

Test hydrostatyczny

25,84 bara przez 15 minut

Test impulsowy

0 – 10,34 bara przez 100 000 cykli

Przyłącza JG

1/4”

Rekomendowana wymiana wkładu

Co 6 miesięcy

Zgodność z NSF/ANSI

42 (chlor – smak, zapach)

53 (cysty)

Atest PZH

HK/W/0614/01/2013

Certyfikat US

EPA 070595-MX-001


Filtry 3M AP2 – jakie modele?

Model

Poziom filtracji

Redukcja

Pojemność

Przepływ

Chlor

Osady

Cysty

Ołów

Kamień

B, T, D*

AP2-C401SG

1 um

X

X

X

X

4 000 L

2 L/min

AP2-C401G

1 um

X

X

X

AP2-C405SG

0,5 um

X

X

X

X

X

X

AP2-C405G

0,5 um

X

X

X

X

X

AP2-E

Pusty wkład do sanityzacji urządzenia


MATERIAŁY DO POBRANIA:
Broszura – 3M Residential Filters.pdf


PRODUKTY POWIĄZANE:

  

Powiązania

Filtry wody

Aplikacje

  • ap2-g
  • filtr 3m ap2
  • filtr pod zlew
  • filtr wody 3m
  • filtry ap2
  • filtry do wody 3m

Podziel się

O nas

KONPORT jest oficjalnym dystrybutorem filtrów przemysłowych 3M od 1992 roku. Nasza firma powstała w 1980 roku.

filtry przemysłowe mapa

Dane adresowe

PPHU KONPORT Konrad Zydorczak
© 2018 Konport - All Rights Reserved