3M filtr do wody pod zlewozmywak: jak działa i dlaczego warto?

3M filtr do wody pod zlewozmywak: jak działa i dlaczego warto?

Filtracja wody w domu lub mieszkaniu stała się na świecie bardzo popularna. To efekt świadomości konsumentów, którzy mają wysokie wymagania co do wody pitnej dla siebie i swoich rodzin, a także chcą minimalizować ilość plastiku w swoich odpadach komunalnych.

Filtr pod zlew to ekonomiczne, łatwe w montażu i wygodne rozwiązanie dla domu. Jak działa filtr do wody 3M AP2? Zapraszamy do lektury!


Filtr do wody pitnej: jaki wybrać?

Na rynku trafimy na dziesiątki różnych rozwiązań, które, z większą lub mniejszą efektywnością, pozwalają na filtrowanie wody w domu jednorodzinnym. Proste, tanie, ale mocno ograniczające jakość filtracji, są dostępne w sklepach butelki filtracyjne oraz dzbanki filtrujące. Woda kranowa przepływa przez filtr, zazwyczaj ze złożem węglowym, w sposób grawitacyjny. Taki filtr do wody to lepsze rozwiązanie, niż picie wody z kranu, ale czy najlepsze dostępne na rynku? Niekoniecznie…

O półkę wyżej klasyfikuje się filtr do wody pod zlewozmywak. Przykładem jest filtr do wody 3M AP2. Jak nietrudno się domyślić, montuje się go pod zlewem, najczęściej w kuchni. Jak działa filtr do wody? Zimna woda np. pobierana z sieci wodociągowej, przepływa przez filtr wody 3M AP2. Tam poprzez warstwę prefiltra o wielkości 0,5 mikrona usuwane są zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak drobinki piasku lub cysty. Następnie woda pod ciśnieniem trafia na złoże węgla aktywnego, gdzie redukowany jest jej nieprzyjemny zapach i smak. Tak przefiltrowana woda trafia następnie do wylewki, czyli małego kraniku nad zlewem kuchennym, skąd można pobierać ją bezpośrednio do picia lub do sprzętów AGD, takich jak czajniki elektryczne, żelazka itp.


Filtr do wody pod zlew: jakie korzyści?

Wysokiej jakości, efektywny filtr do wody ma dwie fundamentalne korzyści: ekologia oraz zdrowie. Gospodarstwo domowe, które samo produkuje smaczną, bezpieczną i wartościową wodę pitną, nie musi kupować jej w sklepie w dużych ilościach, a zatem przyczynia się do ograniczenia ilości odpadów plastikowych typu PET w strumieniu odpadów komunalnych. Mniej plastiku, to także mniejsze koszty utylizacji. Nowoczesne, ekologiczne gospodarstwa domowe, np. w USA lub Europie Zachodniej, bardzo często posiadają wysokowydajne, domowe stacje uzdatniania wody – to dobry trend w kierunku efektywnej walki z plastikiem.

Filtry do wody 3M AP2 pozwalają na olbrzymią wydajność przy samodzielnej produkcji wody pitnej. Jeden filtr wody 3M pozwala na przefiltrowanie aż 4 000 L wody, co jest równoważne z 2 666 butelkami o pojemności 1,5L. Co ważniejsze, filtr posiada wszystkie cenione globalnie certyfikaty jakościowe (w tym atest PZH oraz amerykański cert. FDA) i według producenta można wymieniać go jedynie raz na pół roku.

Filtry wody 3M AP2 pozwala na domową produkcję zdrowej i smacznej wody pitnej. Jest ona porównywalnej do wielu wód źródlanych dostępnych na polskim rynku. Woda pozbawiona jest części mineralnych (np. osad piaskowy), bakteryjnych i pasożytniczych (np. cyst), a złoże węglowe pozwala na redukcję smaku i zapachu, np. chloru, który jest wyczuwalny w wielu wodach kranowych w Polsce, a także związków niebezpiecznych, jak benzen, toksafen, dichlorobenzen czy ołów. Filtr do wody pod zlewozmywak ułatwia pobór dobrej jakości wody do parzenia kawy oraz herbaty. Filtr ogranicza także powstawanie kamienia, dzięki czemu jest mniej szkodliwy dla zębów (kamień nazębny) oraz dla sprzętów AGD. Miękka woda sprawia, że zacieki na zlewie i kranie są znacznie mniej widoczne. Dzięki temu zmniejsza się też zużycie środków myjących.

Niewątpliwie ogromną zaletą tych zestawów filtrujących jest mała skala instalacji. Kuchenne filtry firmy 3M nie zajmują tak dużo miejsca jak np. rozbudowany system filtracji wody przy wykorzystaniu odwróconej osmozy. A co najważniejsze montaż filtrów do wody AP2 można wykonać samodzielnie bez użycia dodatkowych narzędzi.


Instalacja filtra

Jak zainstalować filtr pod zlewem? (zestaw 3M AP – kup teraz)


Ile kosztuje filtr do wody dla domu jednorodzinnego?

Zacznijmy od tego, ile kosztuje nas 2 666 butelek 1,5 L wody, które kupilibyśmy, gdyby w naszym domu nie było filtra do wody pod zlew. Zakładając, że butelka wody kosztuje 60 gr, za taką ilość wody pitnej z zewnątrz zapłacimy ok 1 600 zł.

Zestaw – filtr do wody 3M pod zlew to koszt 449 zł. Jest to komplet filtr do wody i głowica, pozwalający na bardzo szybką wymianę wkładów. W zestawie jest także wylewka z elementami mocowania, wężyki oraz zaworek. Filtr wody do domu jednorodzinnego działa efektywnie przez pół roku. Po tym czasie, ze względów mikrobiologicznych, zaleca się wymianę wkładu filtracyjnego. Filtry do wody 3M AP2 kosztują ok. 160 zł. A zatem roczne utrzymanie filtra do wody pod zlew to kosz ok 300 zł.

Masz pytania, jak zamontować filtr do wody pod zlewem lub szukasz więcej informacji o filtrach 3M? Napisz lub zadzwoń do nas!


mgr inż. Krzysztof Brzozowski
Inżynier sprzedaży | Separation & Purification Divison | Food Safety Divison

+ 48 663 070 004 | k.brzozowski@konport.pl

O nas

KONPORT jest oficjalnym dystrybutorem filtrów przemysłowych 3M od 1992 roku. Nasza firma powstała w 1980 roku.

filtry przemysłowe mapa

Dane adresowe

PPHU KONPORT Konrad Zydorczak
© 2018 Konport - All Rights Reserved